Hyundai Tucson – nowa generacja designerskich pojazdów

Blogi motoryzacyjne. Opinie o samochodach i motoryzacji.

Hyundai Tucson – nowa generacja designerskich pojazdów

16 kwietnia 2024 Motoryzacja 0
hyundai tucson

Od 2004 roku Tucson gości na rynku, ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród osób, które doceniają wysoki komfort jazdy. Przez kilka lat ewoluował i teraz dostępna jest czwarta generacja modelu, którą marka Hyundai wypuściła na rynek w 2020 roku. Co należy wiedzieć o tym samochodzie produkcji koreańskiej?

Wygodny i komfortowy Hyundai Tucson nowej generacji

Hyundai Tucson to samochód z silnikiem benzynowym, który jest w stanie zapewnić bagażnik do nawet 600 litrów pojemności. Wszystko uzależnione jest od wybranej wersji, ale z pewnością wybierając się na wakacje, żadna z czterech osób, które mogą wejść do środka, nie będzie miała problemu z tym, aby zmieścić swoją walizkę. Kierowcy docenią z pewnością obecność systemu Hyundai HTRAC. Jest to rozwiązanie, które jest w stanie zaoferować różne tryby jazdy – niezależnie od terenu, gdzie aktualnie samochód będzie się znajdował. Te samochody osobowe od marki Hyundai to także system Car-to-Home. Już z poziomu auta (zachowując maksimum bezpieczeństwa), będzie można zarządzać domowymi urządzeniami.

Nowy Tucson – auto Sensuous Sportiness

Sensuous Sportiness, czyli sportowa zmysłowość, to jedna z zalet tego auta. Futurystyczny wygląd zapewniają przednie lampy, które wraz z grillem tworzą całość. Podobne są tylne lampy, które sprawiają, że pojazd robi niesamowite wrażenie. Szczególnie po zmroku, kiedy widoczność lamp jest jeszcze bardziej dostrzegalna. Hyundai Tucson został wyposażony w kierownicę czteroramienną. Wszystkie cztery ramiona są do siebie równoległe. Jest to tym bardziej ważne, ponieważ żaden poprzednik znajdujący się na rynku motoryzacyjnym, nie był w stanie zaoferować tego użytkownikom. Wsiadając do samochodu, będzie można po boku zauważyć boczne wytłoczenia. Na uwagę zasługują również 19 calowe felgi. Wśród innych detali, które warto wymienić, omawiając ten model auta, jest napęd, który jest możliwy w kilku wersjach. Kierowcy mają do wykorzystania 4WD lub opcję z napędem na przednią oś. Do dyspozycji jest Hyundai Tucson z automatyczną skrzynią biegów lub manualną.

Elegancki model Hyundaia dla odważnych

Oferowana przez markę Hyundai opcja eleganckiego samochodu, będzie w stanie sprostać oczekiwaniom osób, które wobec pojazdu mają większe oczekiwania. Nie chodzi tylko o to, aby dojechać z punktu A do B. Sama jazda ma sprawiać radość, co też umożliwiać będzie m.in. panel dotykowy. To dzięki nim możliwe będzie włączenie radia, klimatyzacji, nawigacji. Konstruktorzy położyli duży nacisk na to, aby zachować maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dowodem na to jest obraz z kamery, która umieszczona jest na lusterku. W ten sposób lepiej będzie można upewnić się, że podczas zmiany pasa z jednego na drugi, inne auto nie będzie stało na przeszkodzie.

Opcje Hyundai Tucson do wyboru

Istnieje możliwość zakupu tego modelu w następujących wersjach:

  • 1.6 T GDI Benzyna, napęd 2WD, skrzynia biegów 6MT;
  • 1.6 T-GDI 48 V (mild hybrid) Benzyna, napęd 4WD, skrzynia biegów 7DCT;
  • 1.6 CRDI 48 V (mild hybrid) Diesel, napęd 2WD, skrzynia biegów 7DCT;
  • 1.6 T-GDi HEV, Hybryda i Hybryda plug-in, napęd 2WD/4WD, skrzynia biegów 6AT.

Te kilka opcji sprawia, że każdy ma możliwość wyboru auta, które będzie w stanie sprawdzić się doskonale na każdej drodze.

Czwarta generacja samochodu to nowoczesne wyzwanie, któremu żaden kierowca nie będzie w stanie się oprzeć. Bogate wyposażenie, możliwość korzystania z systemów Hyundai SmartSense, Hyundai Digital Key dowodzi temu, że producent doskonale zdaje sobie sprawę z wymagań stawianych przez współczesnych klientów.

Artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *